Obec Šumice
Šumice čp. 400
687 31 Šumice
IČ: 00291404
Č. účtu: 4722721/0100
ID Datové schránky: j98br7q
Řada organizací vyzývá obce k solidaritě a žádá o zveřejnění jejich výzev určených občanům našeho regionu:
•
Přetiskujeme důležitou informaci hejtmana Zlínského kraje, 1.3.2022:
1. Tento týden bude zřízeno Registrační a ubytovací centrum ZK s provozem 24h, na 90% ve Zlíně a měl by jím projít každý uprchlík, včetně dětí, protože zde proběhne:
· Kontrola dokladů a registrace
· Zdravotní prohlídka
· Vystavení dokladu „kartička pojištěnce“
2. Již nyní je ve Zlíně k dispozici autobus, který je schopen převést uprchlíky do Registračního humanitárního střediska RHS Vyšní Lhoty (Vyšní Lhoty 234, u Frýdku-Místku), které je zatím naplněno pouze ze 3%
3. Každý uprchlík po vstupu na území ČR musí být co nejdříve registrován v RHS nebo na cizinecké policii V Uh. Hradišti nebo Zlíně (sebou pasy a RL dětí)!!!
4. Městem a jeho organizacemi soustřeďovat a potravinovou a jinou pomoc např. přes služebny městské policie. Pro trvanlivé potraviny a drogerii si přijedou zástupci Potravinové banky Zlínského kraje, z.s., (kontakt je v prezentaci)
Celý text zasedání štábu ZK se starosty ORP zde:Ukrajina_Hejtman_ORP_1.pptx (2.1 MB)
Vedení města Uherský Brod a pracovní skupina Ukrajina včera projednalo a schválilo zveřejnění informace k situaci na Ukrajině na webových stránkách města <https://www.ub.cz/>.
Součástí zveřejněné informace je rovněž tento požadavek:
Pokud můžete bezplatně zajistit ubytování pro jednotlivce nebo rodiny, tak vyplňte tento formulář <https://forms.gle/A9Qz2EgjRKfM138P6>, prostřednictvím kterého město Uherský Brod sbírá, sumarizuje a bude koordinovat případné ubytování lidí prchajících z Ukrajiny.
• Místní akční skupina MAS BOJKOVSKA pořádá materiálovou sbírku, sběrná místa Bojkovice a Nezdenice, podrobnosti o sbírce v letáčku zde: MAS Ukrajina_PDF.pdf (103.16 kB)
Josef Jančář
Spolupracujeme