Navigace

Obsah

Gulášfest 2016 - 1. ročník

Typ: ostatní
Gulášfest 2016 - 1. ročníkPrvní ročník GULÁŠFESTU pořádaný v sobotu 7. května 2016 Besedníky v areálu Norkárna se vydařil. Během odpoledne a večera prošlo areálem 400 až 500 návštěvníků. To byl také důvod, že se všechno brzy snědlo a vypilo. Pořadatelé nachystali 15 beček hrádeckého piva, všechno se vypilo. Celkem bylo na guláše zpracováno 48 kg hovězího masa, všechno se snědlo ještě odpoledne.

Soutěže ve vaření guláše se zúčastnilo 21 týmů. Každý tým vařil ze 2 kg hovězího masa ve vlastním kotlíku.

Porota ochutnala všechny guláše a určila pořadí:

1. místo – Vít Synčák a tým HEVOS

2. místo – tým JABUCI

3. místo – VČELAŘ z Újezdce u Luhačovic

O dobrou zábavu se postarala cimbálová muzika Olšava, DJ Zlámalík a zpěvačka karaoke Jana Wichová z Ostravy. Pro děti byly k dispozici pouťové atrakce. Malý kolotoč, autíčka a střelnice. Besedníci se rozhodli věnovat výtěžek z akce na charitativní účely.

Besedníci se vypracovali na nejaktivnější pořadatele šumických akcí:

  • KOŠT SLIVOVICE
  • SLET ČARODĚJNIC
  • GULÁŠFEST
  • DRAKIÁDA.

A ohlásili spolupořadatelství hodové zábavy 2016.

Areál NORKÁRNA, který spravují šumičtí zahrádkáři při podobně velké akci jako byl gulášfest praskal ve švech. V letní sezóně je jeho obsazenost velká, otázka jeho dostatečné vybavenosti se ozývá stále častěji. Největší překážkou dalšího rozvoje areálu bude posouzení vlivu hudebních produkcí na blízké okolí. Majitelem areálu je Obec Šumice, o dalším případném rozvoji letního areálu rozhodnou zastupitelé obce a také šumická veřejnost.

Text: Josef Jančář

Foto: Václav Marek ml.


Vytvořeno: 11. 5. 2016
Poslední aktualizace: 29. 8. 2017 14:11
Autor: Správce Webu