Hlášení poruch
Hlášení poruch veřejného osvětlení, místního rozhlasu a kabelové televize.

Místní poplatky 2017
Od 25. 1. 2017 vybíráme poplatek:
  • za odvoz odpadu ve výši 400 Kč/osoba
  • za kabelovou televizi ve výši 1560 Kč
  • za psa ve výši 100 Kč/pes, další pes 150 Kč

Poplatky jsou splatné do 30.6.2017.

Poplatky je možné zaplatit denně v pokladně OÚ a nebo na účet obce: 4722721/0100, variabilní symbol uvádějte č.p.

Prohlášení o přístupnosti stránek

Použité technologie

Oficiální internetové stránky obce Šumice umístěné na adrese www.sumice.cz jsou tvořeny s přihlédnutím k pravidlům a metodickým pokynům vydaným Ministerstvem informatiky ČR v dokumentu "Best practice - pravidla pro tvorbu přístupného webu"; dále k normám konsorcia WCAG 1.0 a také k metodickým pokynům Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR - projekt "Blind Friendly ( pravidla pro tvorbu přístupného webu ), to platí i pro cizojazyčné mutace.

Internetové stránky obce jsou vytvářeny pomocí jazyka XHTML 1.0 Transitional a dotvářeny styly CSS 2.1, což v praxi znamená, že textová verze od grafické je zcela oddělena a nebosahují tak žádné syntaktické chyby. Šablona stránek je tedy bez použití tabulek.

Při tisku stránek je na výstupní zařízení automaticky poslaná verze bez grafiky. Informace jsou i nadále rozlišovány zvýrazněnými nadpisy a zarovnávány do odstavců.

Každý titulek je označen značkami od stupnice H1 až H5, každý odstavec používá značky P, barvy pozadí a písma jsou nasteveny na maximální jas a kontrast, každý obrázkový prvek má svůj alternativní popisek, pro ovládání menu nepožíváme Java script.

Webmaster dále prohlašuje, že webová prezentace je vytvořena tak, aby nabídla co největší komfort při prohlížení nevidomým lidem. Pro tuto skupinu byli vytvořeny následující klávesové zkratky:

Horké klávesy

ALT + 1 = titulní stránka obce Šumice.cz
ALT + 2 = informace o obecním úřadu
ALT + 3 = zobrazení úřední desky
ALT + 4 = hlášení místního rozhlasu
ALT + 5 = kontaktní údaje Obecního úřadu
ALT + 6 = mapa stránek

Horké klávesy tzv."Accesskeys" jsou dostupné pouze v prohlížečích Interner Explorer. V prohlížeči Mozzila / Firefox užijte ještě v kombinaci s klávesou "Shift"./

 

Ovládání stránek bez použití myši

Odkazy na stránkách jsou nastaveny tak, aby využívaly aktivitu pohybu bez použití myši. V takovém případě můžete použít na klávesnici klávesu "Tabulátor" (dvě protichůdné šipky nad klávesou "C

Aktuální hlášení
Pan Synek z Vacenovic bude prodávat ve čtvrtek 20.7.2017 v době od 9.00 do 9.30 hod. jablka Golden, Jonagold a Šampion 15–19 Kč/kg, nové brambory 10 Kč/kg a včelí med 140 Kč/kg.
Drůbežárna Prace bude v pondělí 24.7.2017 ve 13:00 hod. prodávat kuřice všech barev - 170 Kč/ks, chovné kohouty, roční slepice - 80 Kč/ks, jatečné kachny 3 - 4kg 190kč /ks, káčata, husokačeny, krůty, brojlerová kuřata a krmivo pro drůbež a králíky + vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - 5 Kč/ks.
Tuto sobotu 22.7.2017 se na plochodrážním stadionu Březolupy bude konat třetí závod seriálu Přeboru jednotlivců. Začátek závodu je stanoven na 16.00 hodin. Na nevšední adrenalinový zážitek Vás srdečně zvou březolupští pořadatelé.
Firma TOKO AGRI a.s. Rudice přijme ihned pracovníky do výroby ovocných moštů. Náplní práce je manuální práce při výrobě moštů a pyré, práce se surovinou, obsluha lisu, plnění do obalů a manipulace. Práci nabízí na hlavní pracovní poměr nebo i brigádně. Podrobnosti získáte na webových stránkách firmy www.toko.cz, tel. 724 626 190 nebo osobně na adrese Rudice 36.
Hlášení ze dne 19.07.2017
Všechna hlášení