Africký mor prasat

Africký mor prasat
Autor: obecní úřad | 25.07.2017

Platná veterinární opatření

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství vydala již několik Nařízení s cílem zabránit šíření afrického moru prasat (AMP), který se vyskytl u divokých prasat na Zlínsku.

AMP je nebezpečná nákaza způsobená viry (nelze ji léčit antibiotiky), přenosná pouze na domácí a divoká prasata. Člověk ani jiné zvíře touto nákazou neonemocní.

SVS rozdělila Českou republiku dle přijatých opatření do 3. zón, viz mapa zonace.

Zóna 1: Zamořená oblast

Celý okres Zlín, kde platí zákaz lovu prasete divokého (= černá zvěř).

Zóna 2: Oblast intenzivního odlovu černé zvěře

Do této zóny patří katastr Šumice i sousední katastry. Je zde nařízen celoroční intenzivní lov prasete divokého bez ohledu na věkovou kategorii a pohlaví. Uživatelé honiteb a oprávnění účastníci lovu mohou při lovu využít také některé zakázané způsoby lovu.

Zóna 3: Oblast zbytku ČR

 

Myslivecký spolek Niva Šumice, z.s., žádá spoluobčany, aby dodržovali klid na místech výskytu divokých prasat, který lze zajistit především tím, že nebudou vstupovat na tato místa a v případě nalezeného uhynulého kusu nebo při autonehodě usmrceného kusu prasete divokého se ho nedotýkali, nemanipulovali s ním a nález nahlásili na krizovou telefonickou linku

Krajské veterinární správy pro Zlínský kraj    720 995 201

případně Hasičský záchranný sbor ČR            150

Policii ČR                                                                  158

nebo nouzové telefonní číslo                               112.

 

Šumice 24. 7. 2017

Milan Pipal, Myslivecké sdružení Niva Šumice, z.s.

 

Prasečí mor mění trať "barumky", omezí i diváky http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/africky-mor-prasat-omezi-i-barumku-20170724.html

Soubory ke stažení


Komentáře ke článku

Aktuální hlášení
Praktická lékařka MUDr. Hrončeková oznamuje, že v pátek 18.8.2017 neordinuje. Zastupuje MUDr. Beníček v Nezdenicích.
Sbor dobrovolných hasičů Šumice Vás srdečně zve na tradiční Hasičský výlet, který se uskuteční v sobotu 19. 8. 2017 v areálu Norkárna. Začátek v 17,00 hod. K tanci a poslechu hraje contry skupina MUDr.lanti. Vstupné je 50 Kč, děti zdarma. Občerstvení je zajištěno.
Drůbežárna Prace bude v úterý 22.8.2017 ve 13:00 hod. prodávat kuřice všech barev, chovné kohouty, roční slepice - 80 Kč/ks, jatečné kachny (3-3,5kg) – 190 Kč/ks, brojlerová káčata, husokačeny, krůty, brojlerová kuřata a krmivo pro drůbež a králíky + vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - 5 Kč/ks.
Upozorňujeme uživatele kabelové televize, že dne 30.8.2017 v době 6,00 až 15,00 hod, proběhne údržbová přestávka televizního vysílání na vysílači Ploštiny – Val. Klobouky, kanál 33 ( programy ČT ) a kanál 49 ( Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov TV).
Hlášení ze dne pátek 07:16
Všechna hlášení