Hlášení poruch
Hlášení poruch veřejného osvětlení, místního rozhlasu a kabelové televize.

Místní poplatky 2017
Od 25. 1. 2017 vybíráme poplatek:
  • za odvoz odpadu ve výši 400 Kč/osoba
  • za kabelovou televizi ve výši 1560 Kč
  • za psa ve výši 100 Kč/pes, další pes 150 Kč

Poplatky jsou splatné do 30.6.2017.

Poplatky je možné zaplatit denně v pokladně OÚ a nebo na účet obce: 4722721/0100, variabilní symbol uvádějte č.p.O pohár Besedníků

O pohár Besedníků
Autor: obecní úřad | 07.07.2017

Byla sobota, hodina po poledni, a na sluncem do žluta vyprahlém trávníků se ve 33°C uskutečnil první výkop turnaje.

Po čtyřleté pauze, kdy jako hostující pořadatel byl tým Zelený Balet (údajně pojmenován podle Bílého Baletu – Real Madrid, pozn. redakce) se úkolů kolem turnaje opět zhostili Besedníci, kteří turnaj v roce 2001 založili. V letošním roce se přihlásily 4 domácí týmy (Besedníci, Ďáblíci, Young Boys a Špioni), kteří proti sobě hrály celkem 6 zápasů v základní skupině a další dva zápasy o třetí a o první místo. Hrací doba byla 2 x 12 minut a jako rozhodčí pro turnaj nastoupil pan Tomáš Kubáň. Po občas překvapivých výsledcích a několika hodinách hry jsme už měli jistotu, že Besedníci po x letech nehraní na turnaji výtěznou trofej nad hlavu opět nezvednou. První zápas prohráli, druhý sice vyhráli nad Ďáblíky (v tomto zápase dal gól i jeden z nejstarších hráčů turnaje – Vraťa Zajíc), ovšem třetí zápas opět prohráli, čímž se dostali až do souboje o třetí místo s týmem Ďáblíků. Zápas se ovšem nevyvíjel podle představ Besedníků a předešlou výhru ze základní skupiny Besedníci neobhájili, čímž se z ceny útěchy radovali Ďáblíci. Besedníkům tak zbyla na dopití alespoň bečka osvěžující nealko sodovky.

Poslední zápas se hrál o vítězství, kde nakonec za stavu 2:1 vyhráli Špioni nad Young Boys. Tímto si Špioni zajistili další cedulku na podstavci poháru a k tomu bečku piva.

Účast na turnaji ze strany veřejnosti nebyla moc velká, což ale přičítáme až nehorázně přehnanému nastavení termostatu na sluníčku, které nás skutečně nešetřilo, a dovoluji si říct, že se vytočilo rekordní množství sodovky, která v tomto počasí chutnala líp, než samotné točené pivo.

Heslem "sportem k trvalé invaliditě" jsme se naštěstí neřídili, jelikož za celý turnaj nastala jen jedna situace, která vyžadovala lékařské ošetření a následně ruku v sádře, za což patří velké dík hráčům, kteří to brali spíše jako zábavně strávené odpoledne, než jako match na život a na smrt.

Podtrženo a sečteno, turnaj se, až na propocené úplně vše, co měl kdo na sobě, povedl, takže příští rok se těšíme již na 18. ročník této sportovní akce.

Adam Kunovský, spolek Besedníci

foto: http://www.besednici.cz/index.php/2017/06/29/17-rocnik-fotbaloveho-turnaje-o-pohar-besedniku-24-6-2017/

Komentáře ke článku

Aktuální hlášení
Pan Synek z Vacenovic bude prodávat ve čtvrtek 20.7.2017 v době od 9.00 do 9.30 hod. jablka Golden, Jonagold a Šampion 15–19 Kč/kg, nové brambory 10 Kč/kg a včelí med 140 Kč/kg.
Drůbežárna Prace bude v pondělí 24.7.2017 ve 13:00 hod. prodávat kuřice všech barev - 170 Kč/ks, chovné kohouty, roční slepice - 80 Kč/ks, jatečné kachny 3 - 4kg 190kč /ks, káčata, husokačeny, krůty, brojlerová kuřata a krmivo pro drůbež a králíky + vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - 5 Kč/ks.
Tuto sobotu 22.7.2017 se na plochodrážním stadionu Březolupy bude konat třetí závod seriálu Přeboru jednotlivců. Začátek závodu je stanoven na 16.00 hodin. Na nevšední adrenalinový zážitek Vás srdečně zvou březolupští pořadatelé.
Firma TOKO AGRI a.s. Rudice přijme ihned pracovníky do výroby ovocných moštů. Náplní práce je manuální práce při výrobě moštů a pyré, práce se surovinou, obsluha lisu, plnění do obalů a manipulace. Práci nabízí na hlavní pracovní poměr nebo i brigádně. Podrobnosti získáte na webových stránkách firmy www.toko.cz, tel. 724 626 190 nebo osobně na adrese Rudice 36.
Hlášení ze dne 19.07.2017
Všechna hlášení