Povodňový plán obce Šumice

Povodňový plán obce Šumice
Autor: obecní úřad | 20.10.2015

Povodňový plán obce Šumice je základním dokumentem pro řízení ochrany před povodněmi ve správním území obce.

Je součástí povodňového plánu obce s rozšířenou pravomocí Uherský Brod.
Povodňový plán pro obce v povodí řeky Olšavy byl vypracován pro celou správní oblast ORP Uherský Brod společně.

Povodňové plány jsou vypracované i v digitální podobě a veřejná část povodňových plánů je zpřístupněna na webových stránkách SO ORP Uherský Brod a na webových stránkách jednotlivých obcí SO ORP.

V rámci SO ORP Uherský Brod povodí Olšavy byl zrealizovaný varovný protipovodňový systém. V každé obci povodí horního toku Olšavy jsou umístěna monitorovací čidla sledující on-line hladinu toku. V Šumicích je čidlo umístěné na mostě přes řeku Olšavu. V rámci varovného protipovodňového systému dostává starosta obce SMS od obcí ležící nad Šumicemi. Povinností starosty obce Šumice je posílání informací do ORP Uherský Brod. Každá obec i občan může v případě vyhlášení stupně nebezpečí sledovat aktuální stav on-line právě na níže uvedených povodňových portálech:

Prostudujte si všechny záložky a informace, v GRAFICKÉ ČÁSTI naleznete mapy povodňového plánu obce. Zde jsou k dispozici NÁSTROJE k měření vzdáleností a ploch, které znáte z portálu nahlížení do KN a jsou zde k dispozici VRSTVY, které si můžete zvolit dle potřeby. Jednotlivé VRSTVY nabízí různé mapy, záplavová území při 5-ti leté, 20-ti leté a stoleté vodě (Q5, Q20, Q100) a také znázorněnou aktivní zónu (http://www.edpp.cz/sum_mapa-povodnoveho-planu-obce/).

POVODŇOVÝ PLÁN OBCE ŠUMICE v tištěné podobě je k dispozici na OÚ, zkrácená verze bude v tištěné podobě k dispozici všem zainteresovaným složkám.

Povodňovým orgánem zabezpečujícím řízení protipovodňových prací je POVODŇOVÁ KOMISE:

  • starosta Ing. Josef Jančář - předseda
  • místostarosta Václav Marek - místopředseda
  • Josef Boris - člen
  • Ing. Jaroslav Novák – člen
  • Zbyněk Věrný - člen.

V době krizového stavu je starosta oprávněn požádat právnické a fyzické osoby o poskytnutí pomoci.

Starosta může požádat kohokoliv, aby poskytl prostředky nebo se sám zúčastnil záchranných prací.

Protipovodňový plán obce bude umístěný na obecních webových stránkách v samostatné záložce.

Josef Jančář, starosta

Komentáře ke článku

Aktuální hlášení
Společnost Cabtelmont upozorňuje, že ve čtvrtek 21.9.2017 v době od 6,00 do 15,00 hod. proběhne údržbová přestávka televizního a rádiového vysílání.
Zelenina JUVITA bude ve čtvrtek 21.9.2017 od 9:00 do 9:20 hod. před KD prodávat brambory z Vysočiny na uskladnění odrůda Adéla za 10 Kč/kg, cibuli na uskladnění 12 Kč/kg, český česnek Dukát 155 Kč/kg, zelí na krouhání, jablka, broskve 28 Kč/kg, nektarinky 28 Kč/kg a hrozny. Dále nabízí domácí rajčata, papriku, okurky, žampiony a hlívu ústřičnou. Nabízí také olejové svíčky za 10 Kč/ks. Řidič přijímá objednávky na brambory na uskladnění z Vysočiny na tel. 777 880 988.
Drůbežárna Prace bude v pátek 22.9.2017 ve 12:30 hod. prodávat kuřice všech barev, chovné kohouty, roční slepice - 80 Kč/ks, brojlerová kuřata a káčata, jatečné kachny o váze 3-3,5 kg -190 Kč/ks, krmivo pro drůbež a králíky + vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - 5 Kč/ks.
Lázně Luhačovice, a.s. přijmou na Hlavní pracovní poměr ale i brigádně, pomocnice a pomocníky do kuchyně. Plat až 16 500Kč. Náborový příspěvek 3000Kč. Nástup možný ihned nebo dle domluvy. Práce je vhodná i pro studenty, důchodce a všechny co hledají přivýdělek. Dále přijmeme servírky, číšníky a kuchaře. Kontaktujte paní Kratochvílovou na tel. 731 402 385 nebo přijďte na personální oddělení na Ředitelství lázní.
Klub seniorů Šumice Vás zve na zájezd do krytých termálních koupelí do Velkého Mederu v úterý 10.10.2017 . Odjezd autobusu od KD v 6,15 hod. Cena zájezdu 300 Kč/osobu, pro členy KS se slevou. Přihlásit se můžete do 29.9.2017 u paní Ludmily Synčákové, nebo na tel. 608418553.
Klub seniorů Šumice zve zájemce o zájezd do Budapešti v termínu 14. a 15. 12. 2017, nebo jednodenní zájezd 15.12.2017. Závazné přihlášky přijímá do 29.9.2017. Přihlásit se můžete u Ludmily Synčákové nebo na tel. 608418553.
Spolek Besedníci oznamuje občanům, že v souvislosti s akcí "Šumický běh pro život" pořádaný v sobotu 23.9.2017 dojde během závodu k uzavírce dotčených místních komunikací a to v ulici Malá Strana, Za Drahou a v Kútě. Více informací na webových stránkách www.besednici.com.
Hlášení ze dne včera 15:48
Všechna hlášení